Zastanawiasz się, jakie elementy powinno zawierać zaproszenie ślubne? Nie jesteś sam. Wybór, zaprojektowanie i wręczenie zaproszeń to spore przedsięwzięcie, do którego trzeba się przygotować. Na szczęście zawsze staramy się pomóc i odpowiadamy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości.
Zacznij od określenia budżetu, który chcesz przeznaczyć na same zaproszenia. Może on być bardzo różny: od kilkudziesięciu złotych, jeśli zdecydujesz się na druk cyfrowy i prostą kopertę, po kilkaset złotych a nawet kilka tysięcy, jeśli postawisz na wyrafinowane metody druku (jak np. hot stamping), potrzebujesz kilku kart, a koperta zawiera wiele zdobień. Gdy już wiesz, ile chcesz przeznaczyć na zaproszenia, zorientuj się w terminach realizacji. W Cartolinie drukujemy wszystko w terminie 14 dni od akceptacji projektu, ale często dużo szybciej. Doliczyć musimy kilka dni na przygotowanie projektu i ewentualne poprawki.
Gdy znasz już ceny i terminy, sprawdź, możesz wybrać zaproszenia i przygotować treść.
Najistotniejsze elementy zaproszenia ślubnego
1. Najważniejsze w treści: zaczynamy od gospodarzy. Gospodarze są tymi, którzy zapraszają każdego gościa na uroczystość, więc stawiamy ich na pierwszym miejscu. Tradycyjnie były to rodziny Panny i Pana Młodego. Obecnie najczęściej stosowana forma to “Anna Kowalska oraz Piotr Nowak wraz z Rodzicami mają zaszczyt zaprosić…”.
2. Goście – najczęściej podajemy tu imiona i nazwiska zapraszanych. Składając zamówienie w cartolinowym sklepie możecie wgrać plik z listą gości, która zostanie automatycznie wklejona w odpowiednie miejsce na zaproszeniu. Wy otrzymacie do akceptacji już spersonalizowany plik.
3. Data i godzina ślubu – czas rozpoczęcia ceremonii.
4. Miejsce ślubu – zazwyczaj podajemy nazwę miejsca, adres, a także miejscowość.
5. Miejsce przyjęcia – podajemy nazwę miejsca, adres, a także miejscowość.
I to najważniejsze informacje.
Dodatkowo możecie na zaproszeniu zamieścić:
6. RSVP (z francuskiego Respondez s’il vous plait) – prośba o potwierdzenie udziału w uroczystości. Zamiast skrótu możecie zamieścić np. zwrot “Prosimy o potwierdzenie przybycia…”. Z przyczyn organizacyjnych warto tu wskazać datę, do której goście udzielą Wam odpowiedzi oraz numery telefonu, jeśli oczekujecie odpowiedzi telefonicznej.
7. Wiersz/cytat – bardzo osobisty element. Może to być fragment utworu, który Wam się podoba lub który jest Wam po prostu bliski. Mile widziany, ale nieobowiązkowy.
8. Dodatkowe informacje – już w momencie wręczania zaproszenia warto poinformować gości o szczegółach organizacyjnych, takich jak transport czy nocleg, który zapewniacie, a także dress code. Takie informacje możecie umieścić na dodatkowych kartach, dołączanych do głównego zaproszenia.
9 i 10. Możecie również umieścić na dodatkowych kartach mapkę dojazdu do miejsca uroczystości lub program imprezy np. w formie osi czasu. W tej sprawie, skontaktujcie się ze mną – przygotuję coś pięknego.
Gdy wiecie już, jakie informacje umieścić w treści zaproszenia, czas na wybór idealnego projektu.
-
Inicjały – zaproszenia ślubne
-
Górskie jezioro – zaproszenia ślubne
-
Holiday – zaproszenia ślubne
-
Biała wiosna – zaproszenia ślubne
-
Baśniowa szarość – zaproszenia ślubne
-
Górskie wspomnienia – zaproszenia ślubne
-
Nasz dzień – zaproszenia ślubne
-
Sunset – zaproszenia ślubne
-
Minimalizm – zaproszenia ślubne
-
Listki na wietrze – zaproszenia ślubne
-
Elegancja – zaproszenia ślubne
-
Trawy i storczyki – zaproszenia ślubne