Ślub i wesele to często duże imprezy, a ilość informacji, które chcielibyście przekazać swoim gościom może zaskakiwać. Stąd do kart zaproszeń często dołączane są oddzielne karty, które posłużyć mogą jako oddzielna przestrzeń dla takich informacji.

Niech karta główna zaproszenia zawiera najistotniejsze informacje o uroczystości tj. kto bierze ślub, gdzie, kiedy i kogo na niego zaprasza. Pozostałe szczegóły możecie umieścić na mniejszych dodatkowych kartach. Poniżej kilka propozycji, jak je najlepiej wykorzystać.

1. RSVP

minimalistyczne zaproszenia

RSVP (z francuskiego Respondez s’il vous plait) – prośba o potwierdzenie udziału w uroczystości. Zamiast skrótu możecie zamieścić np. zwrot “Prosimy o potwierdzenie przybycia…”. Z przyczyn organizacyjnych warto tu wskazać datę, do której goście udzielą Wam odpowiedzi oraz numery telefonu, jeśli oczekujecie odpowiedzi telefonicznej.

2. Informacja o prezentach

zaproszenie złote widok miasta 2

Często prosicie o dodanie małej infografiki, która dyskretnie podpowie gościom, jakie prezenty wolicie. Taką prośba może być również wyrażona słownie lub krótkim wierszykiem. Jedni kochają takie formy, inni mniej. Dobrze mieć wybór.

3. Wesele lub poprawiny

zaokrąglone zaproszenia ślubne

Informacja o miejscu przyjęcia weselnego lub godzinie planowanych poprawin świetnie sprawdzi się na dodatkowej karacie.

4. Nocleg

IMG 20220226 134555

Jeśli będziecie gościć przyjezdnych w hotelu, wykorzystajcie dodatkową kartę do poinformowania ich o tym. Warto wspomnieć tu o godzinach rozpoczęcia i zakończenia doby hotelowej, śniadaniu, atrakcjach, z których mogą korzystać, a nawet podać numer telefonu do recepcji, na wypadek dodatkowych pytań.

5. Transport

IMG 20210314 121211

Jeśli planujecie zapewnić gościom transport na przyjęcie lub nocny powrót, uprzedźcie ich o tym na dodatkowej karcie. Będą mogli zaplanować noc i nie przegapią odjazdu autobusu.

6. Mapka

zaproszenia boho

Jeśli miejsce ślubu lub przyjęcia znajduje się na uboczu lub wręcz przeciwnie w samym centrum miasta, którego goście nie znają, rozpatrzcie możliwość umieszczenia na karcie mapki. Zaznaczę na niej najważniejsze skrzyżowania i punkty orientacyjne, dodam współrzędne geograficzne i voila! Piękne i użyteczne wykorzystanie karty gotowe!

7. Harmonogram dnia

harmonogram

Zaplanowaliście kilka atrakcji? Tort, wspólne zdjęcia, oczepiny? Uwielbiam pomysł rysunkowego harmonogramu przyjęcia, dzięki któremu gości nic nie ominie.

8. Wiersz lub cytat

wiersz

Macie swój ulubiony cytat, tekst piosenki lub wiersz? Jeśli tak, po prostu powinien się znaleźć na jednej z kart zaproszenia. Będzie cudowną pamiątką i tematem do rozmów z zapraszanymi gośćmi.

9. Ozdobna grafika

zaproszenia boho 5

A jeśli nie chcecie się rozpisywać o szczegółach organizacyjnych lub już je zamieściliście na innych kartach, zawsze możecie wybrać ozdobną kartę np. z kalki, która spełni czysto estetyczną funkcję i cudownie uzupełni komplet zaproszenia.

Macie inny pomysł?

Zdjęcie, grafika lub treść – wszystko może znaleźć się na dodatkowych kartach. Pamiętajcie, że w cenie każdego Cartolinowego zaproszenia macie co najmniej jedną dodatkową karteczkę do dowolnego wykorzystania. Jeśli potrzebujecie ich więcej, wybierzcie je w sklepie online na stronie produktu lub skontaktujcie się ze mną. Przygotuję projekt i rozpoczniemy jego realizację.